fbpx
19.8 C
Skopje

Важи ли законот за сите?! Министерот за правда паркиран на тротоар пред министерство (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Не само што не возат велосипеди како што најавуваа, туку и со автомобилите се паркираат до самиот влез на министерствата. Ваквата некултура никако да се надмине од ниедна власт.

Функционерите забораваат дека се тука заради граѓаните, а не обратно-тие заради нив.

Во идно време министерот би требало да не се паркира на тротоарот и да го узурпира посторот за пешачење на граѓаните. Од надлежните се очекува да постапат исто како и за сите граѓани кои се паркираат на тротоар сред центар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -