fbpx
6.8 C
Skopje

Тројца загинати кога ферибот потона кај Филипините

АКТУЕЛНО

Најмалку три лица загинаа кога патнички ферибот со 251 лице потона денеска крај брегот на Филипините.

– Тројца патници загинаа, а најмалку сто лица се спасени. Властите ги проверуваат извештаите за жртви, изјави портпаролот на филипинската крајбрежна стража.

Тој додаде дека траектот не бил претоварен со патници и дека се уште немаат комплетна слика за тоа како дошло до несреќата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -