fbpx
12.8 C
Skopje

После поразот, Мурињо влезе во соблекувалната на Бристол и еве што направи

АКТУЕЛНО

Жозе Мурињо после синоќешното испаѓање од Бристол Сити во Карабао Купот одржа прес конференција пред новинарите на која најмногу зборуваше за “големата среќа која ја имаше домашниот тим“.

Сепак, направи нешто многу благодарно.

Имено, се упати во соблекувалната на Бристол и им честиташе на играчите, откри дефанзивецот Магнсуон.

“Ваква атмосфера никогаш не сум доживеал. После натпреварот, Мурињо дојде во соблекувалната, го пофали нашиот настап, ни честиташе и ни посака среќа во продолжението од натпреварувањето“.

Бристол во полуфиналето ги очекува средба со Ман. Сити.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -