fbpx
11.8 C
Skopje

Едномесечно бебе почина во Скопје

АКТУЕЛНО

Во Службата за итна медицинска помош вчера во 9.25 часот било пријавено починато едномесечно бебе на улицата Бајрам Шабани во Скопје.

Во разговор со полициските службеници родителите на бебето изјавиле дека кога се разбудиле, забележале оти бебето не дава знаци на живот. Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител телото на бебето било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -