27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Дедо Мраз в недела ќе слета на охридскиот аеродром

Во пресрет на дочекот на Нова година, Дедо Мраз в недела ќе слета на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“, а на дечињата што ќе го пречекаат ќе им бидат доделени пакетчиња.

„В недела, Општина Охрид во соработка со ТАВ Македонија, за децата од претшколска возраст од ЈОУДГ ‘Јасна Ристеска’, организираат групен пречек на Дедо Мраз на охридскиот аеродром, по што ќе им бидат доделени новогодишни пакетчиња“, соопшти Општината.

Почетокот на настанок е закажан за 8:45 часот.

поврзани објави

Последни објави