21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Столтенберг следната недела во посета на Македонија

 

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, следната недела доаѓа во дводневна посета на Македонија.

Тој во среда и четврток ќе одржи средби во Македонија со државниот врв.

Ќе одржи и заедничка конференција со премиерот Зоран Заев.

поврзани објави

Последни објави