fbpx
24.2 C
Skopje

Еден од клучните македонски ракометари се жали на повреда- нема да игра утре?!

АКТУЕЛНО

Повеќе информации околу состојбата на плејмејкерот ќе следат на попладневниот тренинг, во „Дом Спортова“, од 18.00 часот.

Победата на Македонија против Словенија донесе и проблем за селекторот Раул Гозналез, еден од најдобрите и најпожртвуваните во националниот дрес има повреда.

Плејмејкерот на репрезентацијата на Македонија го повреди зглобот на мечот со Словенија, чии ракометари играа многу агресивна и жестока одбрана. Докторите веќе ги вршат потребните терапии, а Миркуловски би требало да биде подготвен за утрешниот натпревар против Црна Гора.

Повеќе информации околу состојбата на Миркуловски ќе следат на попладневниот тренинг, во „Дом Спортова“, од 18.00 часот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -