fbpx
20.8 C
Skopje

ВИДЕО: Путин влезе во ладната вода за Богојавление

АКТУЕЛНО

Рускиот претседател Владимир Путин учествуваше во прославата на Богојавленското со влегување во ладната вода на езерото Селигер.

https://www.youtube.com/watch?v=IybAHbUYdeg

Според руските медиуми, Путин празникот го слави во машкиот манастир Нило-Столбенска пустина.

Путин кој водата оди со крзнено палто при што ги праша новинарите дали им е ладно, а потоа влезе во водата и се прекрсти. Покрај водата стоеа припадници на Руската православна црква.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -