29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

88 годишен старец поради обид за силување заработи кривична пријава

Пoлициската станица Радовиш поднесе кривична пријава против Ѓ.И.(88) од село Воиславци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.

На 16.01.2018 година околу 8:10 часот во село Воиславци, во близина на селската продавница, пријавениот се обидел да изврши полови дејствија врз жителка на истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

поврзани објави

Последни објави