29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

МАКЕДОНЦИ СО СРЦЕ КАКО ПЛАНИНА: Тие 5 се спротивставија на 2.000 Грци (ФОТО)

Нападнати од 2000 Грци само поради тоа што носеле маици со македонски национални обележја, седеле и пиеле кафе во близина на грчкиот конзулат во Мелбурн.

поврзани објави

Последни објави