21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ЖЕСТОКО КАЗНЕТ: Скандалозниот судија кој го удри играчот на Нантес ја дозна бруталната казна (ВИДЕО)

Францускиот судија Тони Чапрон нема да суди во наредните три, а можеби и шест месеци.

Потсетуваме, тој во средината на јануари ја шокираше фудбалската јавност кога во текот на натпреварот меѓу ПСЖ и Нантес намерно го удари Диего Карлос кој претходно ненамерно трчајќи успеа да го сруши, по што беше и исклучен од игра поради сомневање дека истиот намерно го има соборено.

Се уште има шанса да суди последниот месец бидејќи неговата казна е преполовена, односно, три месеци казнет условно.

Одлуката требаше да биде донесена на 8. февруари, но самиот судија бараше сослушувањето да биде одржано порано. Иако тој се извини, неговата казна беше неопходна.

поврзани објави

Последни објави