fbpx
20.8 C
Skopje

Чудни фотографии, уште почудно ВИДЕО: Азар со ова ја откри својата иднина…

АКТУЕЛНО

Белгискиот фудбалер Еден Азард во предстојниот летен трансфер период со сигурност ќе биде мете на европските великани, но желбата да го доведе овој фудбалер во сопствените редови, најмногу пројавува Реал Мадрид.

Веќе одредено време се шпекулира дека Азард не сака да го продолжи договорот со Челзи поради што летово би можел да го напушти клубо. Дополнително рабоитете ги закомплицира и таткото на фудбалерот кој изјави дека неговиот син сака да премине во Реал Мадрид.

Меѓутоа навивачите на Челзи утрово се многу добро расположени откако се појавија фотограафи од Хазард како снима видео на „Стенфрод Бриџ“. Многумина веруваат дека Азард снима видеоа со кое ќе биде објавено дека потпишал нов договор. Но има и такви кои веруваат дека се работи за само обична реклама.

Извор: 24Фудбал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -