12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Џејмс Коми останува на чело на ФБИ

Директорот на америчкото Федерално истражно биро (ФБИ), Џејмс Коми останува на чело на полициската служва.

Спрема документите од Министерството за правда на САД, Коми е меѓу луѓето кој ќе ги задржат сегашните позиции.

Директорот на ФБИ е поставен на служба од десетгодишен мандат што би требало да ја води агенцијата дури и по смена на администрацијата и кога друга партија ќе ја превземе Белата куќа.

 

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави