fbpx
9.8 C
Skopje

ВМРО-НП ГО ОДБЕЛЕЖА ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА – 2 АВГУСТ ИЛИНДЕН

АКТУЕЛНО

Во чест на големиот државен празник, 2 август – Ден на Републиката, во Пелинце пред Меморијалниот центар АСНОМ, делегација на ВМРО-Народна партија, во рамки на државното одбележување на празникот положи свежо цвеќе.

 

Делегацијата беше предводена од Љупчо Балкоски, генерален секретар на ВМРО-Народна партија, Дарко Пешевски, секретар на Унијата на млади сили и Александар Петров, претседател на ВМРО-НП ОК Куманово.

 

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -