fbpx
9.8 C
Skopje

Апасиев: Консултативен реферндум може да биде само претходен, никако дополнителен (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Статус на Димитар Апасиев:

Консултативниот референдум, според нашето важечко право, може да биде само ПРЕТХОДЕН, а никако дополнителен! Оттука, за да биде легален, тој мораше да се распише ПРЕД склучувањето на т.н. Преспански договор, а не отпосле. Така да, дечки од Влада, жал ми е – ама „помина возот“ за консултации.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -