27.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

Пушач сте долги години а незнаете како да ги пречистите ваши бели дробови?! ОВА Е РЕЦЕПТОТ!

Луѓето кои пушат 5 или повеќе години, обично имаат бронхитис и кашлица. Ако го користите оваа алтернативно, природно средство, пречистувањето и ревитализација на белите дробови ви е гарантирана.

Состојки:

400 грама сецкан кромид
2 лажици куркума
1л вода
400 грама кафеав шеќер
1 мало парче корен од ѓумбир

Инструкции:

Ставете ја водата и кафеавиот шеќер во тенџере и загрејте ги додека смесата не почне да врие. Додадете го кромидот и ѓумбирот, потоа и куркумата. Кога водата зоврие, намалете ја температурата. Изладете ја смесата на собна температура, и ставете ја во фрижидер.

Примена:

Секое утро и вечер, пред појадок и два часа по последниот оброк коснусмирајте од оваа рецепта.

Покрај овој лек, правете редовни вежби и лежете во топла када секој ден, но не повеќе од 20 минути. Причината поради која имате потреба од топла бања е дека вашето тело произведува токсини кои треба да се отстрани од организмот.

Инхалација со еукалиптус масло исто така е многу корисна.

поврзани објави

Последни објави