fbpx
-1.2 C
Skopje

Тешка кражба во катната гаража „Тодор Александров“

АКТУЕЛНО

Во текот на вчерашниот ден, околу 15.30 часот во ПС Центар, вработен во ЈП-Градски паркинг-Скопје пријавил дека во изминатата ноќ се случила тешка кражба во катната гаража „Тодор Александров“ каде што истот работеч

Како што се навуедува сторителот насилно ги отворал  противпожарните складишта во катната гаража „Тодор Александров“ и од истите одзел 90 гумирани црева, 52 млазници и пет цевки за млазници.

МВР информираше деак се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -