10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Георгиевски за Груевски: Ако не се јавував лично да гласаат делегатите за Груевски за мој наследник, Марјан Ѓорчев ќе го растуреше на изборите

Се повлеков од ВМРО-ДПМНЕ бидејќи знаев дека во такви околности не можам да донесам победа на партијата. Затоа, тогаш реков – се повлекувам назад и ви давам човек кој ќе ви ја донесе победата, дали згрешив во тоа што го кажав? Дали направив саможртва за да Никола Груевски стане претседател на партијата? На тацна му ја дадов ВМРО-ДПМНЕ. Марјан Ѓорчев ќе го растуреше на изборите ако не ви се јавував лично за да гласате за него, вели Георгиевски во еден од своите говори.

Во говорот Георгиевски ги повикува сите оние кои тврдат дека се некои основачи или кои сметаат дека знаат како е правена партијата, да изберат медиум и да му објаснат нему како е создадена ВМРО-ДПМНЕ.

Видеото од говорот можете да го погледнете ТУКА

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави