fbpx
6.8 C
Skopje

Во страотен судир во Полска – жртвата е Македонец

АКТУЕЛНО

Во Полска на патот ДК1 во близина на Пјотркув кај Вола Рокџивка на патот кон Варшава се случил огромен сообраќаен хаос, во кој учествувале два камиони.

Како што пренесуваат медиумите од оваа државата, во судирот на два камиони, што се случило во вторникот после 16 часот, животот го загубил 35-годишен Македонец. Лицето кое зaгинa во нecреќата, е 35 годишен Македонец.

Повеќе фотографии и видео од несреќата објави порталот „https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl“, а сите неубави снимки можете да ги погледнете на ЛИНКОТ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -