30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

Осуда за нападот врз медиумските професионалци

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги најостро го осудува вчерашниот напад врз новинарската екипа на телевизија 24 Вести.

„Нападот врз медиумските професионалци е директен напад врз демократијата и слободата на говорот во едно општество. Апелираме да се остават новинарите непречено и достоинствено да ја вршат нивната општествено одговорна професија“, се вели во соопштението на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

поврзани објави

Последни објави