24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Познати четвртфиналните парови во Лига Европа

Денес во 13 часот се одржа и ждрепката за четвртфиналните парови, каде по вчерашната драма во осминафиналето се пласираа најдобрите осум тимови од второто по ранг клупско натпреварување во Европа.

Главниот фаворит за титулата Манчестер Јунајтед ќе ги одмери силите со Андерлехт, додека шпанска Селта ќе игра со белгиски Генк.

Во преостанатите две средби силите ќе ги одмерат Лион – Бешикташ и Ајакс – Шалке 04.

Првите натпревари ќе се одиграат на 13-ти април, а реваншите се седум дена покасно, односно на 20-ти април.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави