fbpx
17.8 C
Skopje

ВИДЕО: МАКЕДОНИJА ГО ИМА СВОЈОТ ХЕРОЈ Како 12. годишниот Пејчиноски го преплива Охридското езеро

АКТУЕЛНО

Малиот охриѓанец Марко Пејчиноски (12 г.) го преплива Охридското езеро. Македонија го има својот херој, а децата својот прекрасен пример како со напорна работа се постигнува успех.

 

Малиот Марко претпладне околу 9:30 часот го почна херојскиот потфат од Свети Наум за по 18 часот да стигне на пристаништето во Охрид. Подвигот на Пејчиновски уште повеќе добива на тежина, ако се знае дека момчето има доживеано инфаркт на долните екстремитети.

 

Марко пристигнува на целта

Posted by ohridnews.com on Tuesday, August 28, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -