fbpx
-4.2 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

s.s.

509 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Истокот на Македонија отсечен и 12 часа по обилните снежни врнежи

Авто мото сојузот на Македонија (АМСМ) со најновите инфромации информираше дека патните правци во Источна Македонија поради снежни наноси се надвор од употреба. Oд 08.00...

ВИДЕО: Спасувачи на Црвен крст спасија пет малолетници заглавени на Водно!

Снегот кој падна во обилни количини во текот на вчерашниот ден направи доста проблеми. Вистинска драма се случувало вчера над Скопје во планината Водно. Имено...

Чудни, но импресивни градби во Кина

Кина има богата архитектонска историја и претставува дом на некои од најчудните архитектонски концепти кои некогаш се изградени. Има многу нешта кои Кина ја прават...

ФОТО: Хуманоста на дело – подели 41 печено прасе на социјално загрозени семејства

По повод новогодишните и божиќните празници, сопственик на извесна фарма „Лука“ во Република Српска подели 41. печено прасе на социјално загрозени семејства. „Бог ми подари...

РСБСП: Казна од 45 евра ако возите без зимна опрема

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата, денес излезе со важно соопштение за сите оние кои во овој период ќе патуваат. Доколку не...

Турци по грабеж во Мрзенци останале без 5.000 евра и часовник „Ролекс“

Двајца  турски државјанин со временски престој во  с.Мрзенци, гевгелиско останеле покуси за 5000. евра и часовник „Ролекс“ во вредност од 7.000 евра по грабеж....

Младите ракометари чекор поблиску до СП во Алжир – Полска лесен залак

Ракометната селекција на Македонија за играчи до 21 година успешно го отвори квалификацискиот турнир во Скопје за пласман на СП во Алжир. Во првиот...

ФОТО: Најкреативната библиотека во светот

Оваа креативна библиотека се наоѓа во непосредна близина на селото Јиаојиехе кое се наоѓа  на неколку часа возење од вревата во Пекинг. Архитект на ова...

Паднал од кров додека чистел оџак, па при транспортот до болница починал

Првиот ден од новата година заврши кобно за 48-годишниот С.М. од струшкото село Радолишта кој се лизнал од кровот додека го чистел оџакот, по...

Latest news

- Advertisement -spot_img