fbpx
-4 C
Skopje

Користел кокаин на теренот, и должи пари на италијанската влада, легенда која вечно ќе живее…

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Сигурни сме дека не постои личност која не слушнала за маестралниот Диего Марадона.

Поранешниот аргентински репрезентативец го воодушевуваше светот со своите фудбалски способности, а денес важи за еден од највлијателните и најдобрите фудбалери на сите времиња.

Поради тоа одлучивме да се потсетиме на Марадона и да ви откриеме неколку тајни кои веројатно не сте ги знаеле за него.

Бил одличен пријател со Фидел Кастро

Марадона често говорел за кубанскиот лидер на кого често му се јавувал во доцните часови само за да зборуваат. Диего тврди дека Кастро бил голем човек и уште поголем пријател.

ФОТО

Црква го носи неговото име

Црквата “Марадона” е подигната во Буенос Аирес во 1998 година.

Не знае колку деца има

Поради големиот број на жени со кои тој бил, Диего Марадона не е сигурен колку деца има. “Моите легитимни деца се Далма и Џианина, сите останати се производ на моите пари и моите грешки”.

Ѝ должи голема сума на пари на италијанската влада

Во 2009 година, италијанската влада објавила дека Диего Марадона ѝ должи 43 милиони евра поради даноци.

Има тетоважа од Че Гевара

Марадона открил дека Че Гевара бил неговиот голем идол. “Го носам на својата кожа, но и во своето срце”, изјавил Диего.

Не поднесувал критики

Марадона не е личност која смеете да ја критикувате, а токму поради тоа, тој често влегувал во конфликти дури и со навивачи.

Аргентина сакала да го забрани бројот 10 за другите играчи

Со цел да покажат благодарност кон најголемиот репрезентативен играч, Аргентина сакала да забрани другите играчи да го користат бројот 10, но сепак тоа не се случило. Сигурни сме дека Меси е многу среќен поради тоа.

https://www.youtube.com/watch?v=rHXtnAwH8Js

Одбил да присуствува на отворањето на Светското првенство во 2006 година

Тој ја одбил церемонијата со зборовите: “Не дојдов тука за да го гледам Пеле како “се прави важен”.

Имал своја вечерна емисија

Во 2005 година, Диего Марадона бил водител на емисијата “La Noche del 10”. Прв гостин во неговата емисија бил легендарниот Пеле.

Користел кокаин на теренот

Овој инцидент се случил по пеналот во Пасадена, каде завршил Светскиот куп во 1986 година. Додека славел, на Диего му притрчал човек и му понудил кокаин кој Марадона го употребил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -