fbpx
-4 C
Skopje

Најубавата работа во државата: Патуваш 3 месеци и добиваш плата од 1000 евра со покриени трошоци

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Победникот на конкурсот, како што велат, најубавата работа, ќе има прилика да патува низ цела Србија цели 3 месеци, да известува на социјалните мрежи, а за тоа ќе биде плаќан по 1000 евра на месец.

Имено порталот „SerbianAdventures“ објави оглас, на кој може да се пријавувате исклучиво онлајн, ќе трае се до 23 април. Победникот на конкурсот ќе добие шанса во рок од три месеци да патува низ државата, ќе има плата од 1000 евра и платени трошоци, додека пак негова единствена работа ќе биде да известува за својата авантура на социјалните мрежи.

Повеќе од 200 туристички дестинации го чекаат победникот, а работата, која подразбира „уживање во погледот на најубавите предели во Србија, посета на најзначајните историски локалитети, пловење по реките, адреналински активности, бањи, гастрономски специјалитети, манифестации“, ќе трае од 25 мај до 25 август.

„Оваа акција ја покренавме со цел да ја промовираме туристичката понуда на Србија, преку конкурс кој до сега не е применуван кај нас. Уверени сме дека Србија има што да им понуди на домашните и странските туристи, и дека оваа прилика не е доволно искористена. Ова е нашиот допринес за претставување на многу природни, културни и истористи убавини, а целосна поддршка добивме и од многубројни организации за екскурзии низ различни краеви на нашата држава“, велат од „Serbian Adventures“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -