fbpx
22.8 C
Skopje
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dejan

447 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Најконтроверзната сопруга на славниот фудбалер се породи и стана мајка по петти пат

Фудбалерот на Лестер, Џејми Варди објави дека неговата сопруга Ребека се породила и на свет донела син. „Пресреќни сме што се роди нашиот син во...

Протеински леб без јаглерохидрати

Во надеж за намалување на вишокот килограми понекогаш е добро да промените дел од исхраната. Доколку сакате да го намалите внесот на јаглерохидратите или...

ВИДЕО: Совршени чучњеви за совршен задник

Оваа едноставна вежба е една од најпопуларните во светот, правилно извдени чучњеви доведуваат до подигнат и заоблен задник кој монгу жени го посакуваат, а...

Кобна кражба: Го убила струја додека крадел бакар од трафостаница

Од вработен во ,,Електродистрибуцијата'' во една од решетките во трафостаницата е пронајден Беким Хрустиќ (35) од Какањ кој го убила струја. Неговата намера била...

Големо враќање на Бред Пит- Холивуд со овации го поддржа глумецот после разводот од Анџелина Џоли! (ВИДЕО)

Последните неоколку месеци Бред Пит изгледаше уморно и исцрпено кога ќе се појавеше во јавноста, но синоќа на доделувањето на Златните глобуси славниот глумец...

Изминатата година беше кобна за некои холивудски бракови: Eве кој најмногу шокираше

Изминатата година беше кобна за монгу селебрити бракови, скоро и да не помина некој месец без да не шокира некој нов развод, а се...

Петарди запалиле штала и 3 илјади бали сено

Петарди предизвикале огромна штета во Бања Лука (БиХ), најпрвин се запалила едната штала, оганот се проширил и до другата при што се запалиле околу...

Кралицата Елизабета за прв пат се појави во јавноста после болеста

Британската кралица Елизабета за прв пат се појави во јавност за Божиќ, после опоравувањето од тешката настинка која ја остави кралицата во кревет некој период. Деведесетгодишната...

Во два самоубиствени напади десетици мртви и повредени во Багдад

Во два самоубиствени напади во Багдад загинаа најмалку 19 луѓе, а десетина се потешко повредени. По нападот на автомобил бомба на пазарот во округот...

ВИДЕО:Дали би купиле ваков летечки автомобил?

После 15 години работа на развој на летечкиот автомобил израелската компанија „Urban aeronautiks“ верува дека оваа беспилотно летало тешко еден и пол тон ќе...

Нешто што неможе да се купи: Eве со што принцот Хари ја изненади својата девојка

Принцот Хари заради тоа што неможеше да биде заедно со неговата девојка за католичкиот божиќ тој реши да и се извини на начин кој...

Северина сослушана во полиција, бившиот сопруг поднел пријава против нејзе

Севе е сослушана во полиција откако нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ ја тужи за занемарување на детето. Пред неколку дена таа во придружба на адвокатот...

Милица Павловиќ за прв пат проговори за љубовниот живот

Пејачката открива какви емоции дели со фотографот Душан Петровиќ со кого медиумите ја поврзуваа веќе подолг период. Милица која веќе го завршува новиот албум со...

Наскоро во продажба и USB oд 2 терабајта

Kingston како прозиведувач на широк спектар на додатни уреди за компјутери, овојпат се истакнува со нешто посебно а тоа е  USB со најголем капацитет...

Словенците имаат идеја како да ја спасат Европската унија

Идејата на словенечкиот претседател Борут Пахор за  регионализација на ЕУ по која земјите членки би се групирале по своите интереси и геостратешки трендови. ,,Идеално би...

Три природни маски за лице без акни

Акните се проблем кој им создава непријатности не само на тинејџерите, туку често и на возрасните. Секој што се соочил со овој проблем знае...

Под душек пронајдени неверојатни 20 милиони долари

Во Масачусетс во САД под душекот на еден бразилец обвинет за перење на пари се најдени 20 милиони долари. Федералните судии во Бостон го...

Крај на една фантастична кариера, Тина Мазе скијаше за последен пат!

Нема поубав крај од тоа кариерата да се заврши онаму каде што е почната. Токму словенечката скијачка Тина Мазе денеска на популарната ,,Златна Лисица''...

Погледнете како изгледа домот на Аца Лукас !

Аца Лукас честопати настапува во странство и повеќето време го минува во хотелски соби но за празниците тој ја користи секоја прилика за да...

Трагедија за Божиќ: Се отрул со јаглерод моноксид додека печел прасе за Божиќ

Маж од селото Церовац кај Крагуевац (Србија) најверојатно се отрул од јаглерод моноксид додека печел прасе во шупата. Кога го пронашле тој веќе бил...

Додик не се откажува од идејата за независна Република Српска !

Во последното интервју кое го даде претседателот на Република Српска, Милорад Додик истакна дека примарна цел на него и неговата партија  СНСД(Сојузот на независни...

Сè за убавина: Дара Бубамара за убавина ќе издвои 18 илјади евра!

Дара планира да направи корекција на својот изглед, но овојпат не на своите добро познати атрибути туку на своите заби. И за тоа е...

Latest news

- Advertisement -spot_img