21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Македонија

свет

ПОЛИТИКА

здравје

Велат нема подобар појадок од овој: Ги чисти цревата и ги топи килограмите како од шега, а многу е здрав

Овесната каша генерално се препорачува како најздрав појадок за слабеење Овесната каша се смета за еден од најздравите појадок, додека многумина не можат да замислат...

Најчитано

ЖИВОТ

ТОПЛИНАТА ГО УНИШТУВА И ВАШИОТ АВТОМОБИЛ: Страдаат гумите, но еве што страда НАЈМНОГУ, а тоа не е се

Влегуваме во втората недела на пеколните горештини, кога не е полесно ниту ноќе. Сепак, не завршува тука, бидејќи се очекуваат температури до 40 степени, па...

Велат нема подобар појадок од овој: Ги чисти цревата и ги топи килограмите како од шега, а многу е здрав

Овесната каша генерално се препорачува како најздрав појадок за слабеење Овесната каша се смета за еден од најздравите појадок, додека многумина не можат да замислат...

Нутриционист предупредува ова популарно овошје да не се јаде за појадок

Ако сте како повеќето, брзате наутро и појадувате нешто што може да се јаде во движење. Затоа, бананите се популарен избор, но според нутриционистот...

1400 км. пеш, 35 дена за да стигне до манастирот Острог: „На ова патување со мене е Господ“

Милан Ѓундиќ пеш тргнал од Германија на аџилак во манастирот Острог. Ова патување, долго преку 1.400 километри, траеше 35 дена. Милан го сподели својот напредок...

Се раѓаме, малку живееме и веќе сме стари

Значи, ако луѓето од 65 до 85 години не се стари, тогаш што се тие? Не користете го терминот „геријатрија“, бидејќи е премногу медицински...

ИНТЕРВЈУА

ИНТЕРВЈУ со д-р Лазо Јовчески, специјалист по детска хирургија: На повидок се промени во сите сфери, вклучително и во здравството!

Интервју за Поглед.мк на д-р Лазо Јовчески ПОГЛЕД: Д-р Јовчески, Вие сте специјалист по детска хирургија. Од каде вашата желба токму за детска хирургија? Она...

Последни објави

актуелно

RSS Plugin by Leo