24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Македонија

свет

ПОЛИТИКА

здравје

Три пијалоци се најлоши за здравјето на цревата

Преработените пијалоци вклучуваат широк спектар на пијалоци кои поминале низ различни производни процеси. Овие пијалоци често содржат додадени шеќери, вештачки ароми, конзерванси и други...

Најчитано

ЖИВОТ

Нутриционист предупредува ова популарно овошје да не се јаде за појадок

Ако сте како повеќето, брзате наутро и појадувате нешто што може да се јаде во движење. Затоа, бананите се популарен избор, но според нутриционистот...

1400 км. пеш, 35 дена за да стигне до манастирот Острог: „На ова патување со мене е Господ“

Милан Ѓундиќ пеш тргнал од Германија на аџилак во манастирот Острог. Ова патување, долго преку 1.400 километри, траеше 35 дена. Милан го сподели својот напредок...

Се раѓаме, малку живееме и веќе сме стари

Значи, ако луѓето од 65 до 85 години не се стари, тогаш што се тие? Не користете го терминот „геријатрија“, бидејќи е премногу медицински...

Се кандидирал на 238 избори и никогаш не победил: Овој човек го нарекуваат најголем „лузер“ во светот

Неговата приказна започна во 1998 година кога се кандидираше за позиција во неговиот роден град Метур. Приказната на К. Падмарајан е приказна за истрајност. 65-годишникот...

Јас и брат ми чекаме родителите да умрат за да ја поделиме семејната куќа: Загрижена е кој ќе го добие поголемиот дел, адвокатот ја...

Исповедта на една жена која се скарала со своите браќа и сестри за наследство, многумина ги потсети на сопствената судбина Многумина се прашуваат што е...

ИНТЕРВЈУА

ИНТЕРВЈУ со д-р Лазо Јовчески, специјалист по детска хирургија: На повидок се промени во сите сфери, вклучително и во здравството!

Интервју за Поглед.мк на д-р Лазо Јовчески ПОГЛЕД: Д-р Јовчески, Вие сте специјалист по детска хирургија. Од каде вашата желба токму за детска хирургија? Она...

Последни објави

актуелно

RSS Plugin by Leo